ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Dernek Başkanımız Hasan Hüseyin BALCI'nın vefatı
01.08.2021
İnnaa lillahi ve İnna ileyhi raciun. Dernek başkanımız, Muhterem Hasan Hüseyin Balcı abimiz rahmeti rahmana yürümüştür. Rabbim Çok sevdigi Hz Muhammed Mustafa (sav) Efendimize komşu eylesin, mekanı cenneti ala olsun. Bütün ehli irfanımızın başı sağolsun.
Kınama Mesajı
17.07.2016
Ülkemizin birliğine, dirliğine, varlığına kasteden, FETÖ / PDY örgütü tarafından 15 Temmuz tarihinde yapılan darbe girişimini kınıyor, her daim devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz. Allah devletimizi baki kılsın. Amin.
İnsanlık sürükleniyor bir liman arıyoruz
22.05.2015
İçinde açlıktan birbirini öldüren, gözlerinde dehşet, zihinleri şoka girmiş Myanmarlı Müslümanların olduğu gemilerin demirleyeceği. Çocuklarına verecek sütü kalmamış, göğüsleri sönmüş balona dönen, gözlerinde yaş. Yüreğinde isyan çığlığı, çaresiz anaların olduğu gemilerin gireceği bir liman arıyoruz. Babasının, annesinin çaresiz ağlamalarına, bağırmalarına, çıldırmalarına korku içinde bakan, ürkmüş ruhunu, minik bedeninin içinde saklamaya çalışan, küçük yürekleri korkudan hızla atan çocukların olduğu gemiler için bir liman arıyoruz. Açlık denen, insanoğlunun dayanamadığı, tüm insani değerlerini kaybetmesine neden olan. vahşileştiren açlık yüzünden, birini öldürüp denize atan. tahtadan yumuşak her şeyi yemeğe kalkan, derisi kemiklerine yapışmış, Aklını oynatmış insanların bulunduğu gemilerin, yanaşacağı bir liman arıyoruz.
Basın Bildirisi
18.05.2015
Mısır halkının özgür irade ve seçimleriyle iktidara gelen Muhammed Mursi, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, İhvan-ı Müslümin’in manevi lideri Muhammed Bedii ve birçok dava arkadaşlarının hakkında verilen idam kararı, insanlığın vicdanını karartmıştır. Verilen karar, hukuksuzdur, hükümsüzdür, hukuk cinayetidir. Verilen kararı reddediyor ve kınıyoruz. Zulm ile abad olanın ahiri berbad olur. Hamdolsun ki, kuşkusuz bütün bu olup bitenlerin hesabının sorulacağı bir din günü var. Karaman ilim İrfan Merkezi Derneği Yönetim Kurulu
T E Ş E K K Ü R
25.01.2015
T E Ş E K K Ü R Bu yıl 25 Ekim tarihinde gerçekleştirilen Gavsu’l-azam Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s) hazretlerini anma programımızın 23. Yıl etkinliğine gösterilmiş olan yoğun katılımdan dolayı bütün Geylani sevenlere, özellikle katılımcılarımıza teşekkür ederiz. İlgili fotoğraf galerisine ulaşmak için tıklayınız.
Programa Davet - 23. Yıl Etkinliği
08.10.2014
Gelenkesel olarak derneğimiz tarafından organize edilen, Büyük İslam Alimi ve Mutasavvıf Seyyid Şerif Gavs'ul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani'yi(ks) Anma Törenleri 23. yıl etkinliği programımıza değerli halkımızı davet ediyoruz.
Başsağlığı Mesajı
02.10.2014
Bu gece İlimizde meydana gelen yangın felaketinde hayatını kaybeden 3 küçük yavrumuza ve annelerine Allahtan Rahmet yakınları olan AKBULUT ve KESKİN ailelerine sabır diliyoruz. Kimder Yönetim Kurulu
Başsağlığı Mesajı - Mehmet Deniz Hoca Efendi
18.06.2014
Başsağlığı mesajı Karaman’ımızın manevi mimarlarından, çok sevdiğimiz dost ve yaranımız, Sultanımız Gavs’ul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani Hazretlerinin evladı; Kadiri Tarikatı Şeyhi Muhterem Mehmet Deniz Hoca Efendi (k.s.) Rahmeti Rahmana yürümüştür. Şahsım ve derneğimiz adına Mehmet Deniz Hoca Efendimize Rabbimden Rahmet, ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı dilerim. “İyi bilin ki, Allah'ın dostlarına korku yoktur, onlar üzülmeyeceklerdir.” Yunus /62
Başsağlığı - Taziye Mesajı
14.05.2014
Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen hepimizin yüreğini kanatan ve acıya boğan müessif maden ocağı yangınında hayatını kaybeden kardeşlerimize Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun. Karaman İlim İrfan Merkezi Derneği Yönetim Kurulu
Gavs'ul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani'yi ks. Anma Programı Davet
22.11.2013
Allah-ü Teala kullarından birini veli yapmak dilerse onun Muhammet Mustafa’nın s.a.v. huzuruna getirilmesini emreder. Rasülullahın huzurunda hazır olunca Resulullah s.a.v. emreder ve: “Oğlum Seyyid Abdülkadir’e götürün vilayet makamına liyakat ve istihkakını görsün” buyurur. Gavsül Azama götürürler. Eğer O’ , o zatı vilayet makamına layık görürse , ismini Muhammedi defterine yazar. Mübarek o belgeye Resulullah’ın emri ve tasdiki konur. Ona vilayet berat ve hilati tertip edilip, Gavs’ül Azam’ın emrine verilir.O da sahibine ulaştırır. İşte gayb ve şahadet aleminde, bu veli makbul ve selamette olur. Bu vazife kıyamete kadar, Gavs’ül Azam’a verilmiştir. Padişahî herdüâlem Şahi Abdülkadir est Serveri evlâdı Âdem Şahı Abdülkadir est Âfütabu Mâhitâbi Arşı ve Kürsiyyi Âlem Nûr-i Akdes, Nûr-i Âzam Şahi Abdülkadir est.. Muhammed Bahauddin Nakş-i Bend (k.s.) Anlamı: Dünya ve ahiretin padişahı Şah Abdülkadir'dir (KSA) Evlad-ü Ademin (insaoğlunun) serveri, Şah Abdülkadir'dir (KSA) Güneş, Ay, Arş, Kürs, Kalem bunların cümlesi Nurunu, Şah Abdulkadir'in kalbinden aldılar... Bu beyt hem Muhammed Bahauddin Nakş-i Bend (k.s.)Hz.lerinin kendi türbesinde hem de Pir Abdulkadir-i Geylani (k.s.) Hz.lerinin türbesinde yazılıdır. .

<<    1   2   3    >>
Dernek Başkanı
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
Anketimize Katılın
Toplumumuzun Hangi Alanda Gelişmeye İhtiyacı Vardır?

Tarihi
Kültürel
Dini
İlim - Fen
Sosyal

Ekmek İsraf Etme
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon :

Adres : İmaret Mah. 154.Sk. No:7/1 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır Projen Danışmanlık tarafından geliştirilmiştir.
Aktif :
Bugün :
Toplam :