ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Seyyid Abdulkadir Geylani'yi (ks) Anma Töreni

Seyyid Abdulkadir Geylani'yi (ks) Anma Töreni

 

Karaman İlim İrfan Merkezi Derneği olarak, derneğimizin öncelikli amaçlarından olan, toplumumuzun tarihi, kültürel, dini, ilmi ve sosyal alanlarında gelişimine katkıda bulunmak, manevi değerlerimizi korumak, gözetmek ve yaymak amacı ve yeni neslin tarihi ile irtibatını kuvvetlendirmek gayesiyle, Gavs’ul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani (ks) Hz.lerini Anma Törenini  15 Temmuz Pazar  2012 günü inşaallah icra edeceğiz..

            Programımızın ana teması, Abdulkadir Geylani (ks)’nin bizlere tavsiyeleri, öğütleri, islam tasavvufunu günümüzde nasıl yaşamamız gerektiğini, evlatlarımızın dini eğitimi hususunda nelere dikkat etmeliyiz, günlük yaşantımızda dinimizin gereği olarak nelere dikkat etmemiz gerektiği, özellikle tasavvuf ehlinin hizmetlerinde samimiyeti ve teslimiyeti nasıl elde edebileceği gibi konuları,  akademisyen ve kendisini ilim öğrenme ve öğretmeye adamış, pek kıymetli misafirlerimizden dinleyeceğiz.

            Konuşmacılarımız;

•      Konya(Selçuk) Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Dilaver GÜRER, Abdulkadir Geylani (ks) nin şahsiyetinin yönlerinden, hayatından önemli kesitlerden ve Gavs’ul Azam’ın dilinden bazı öğütlerinden oluşan bir konuşma yapacaktır.

•        Gavs’ul  Azamın  torunlarından, araştırmacı yazar  (Seyyid) Dr.  Muhammed  Fadıl  GEYLANİ Hoca Efendi, Abdulkadir Geylani (ks)’nin bilinmeyen yönlerinden, bilinen ve bilinmeyen eserlerinden bahsedecektir.

•        Bir gönül insanı, Hizmet eri Muhterem (Yahyalılı) Ali Ramazan DİNÇ Hoca Efendi, günün önemi  ve günümüzde insanların manevi ihtiyaçları doğrultusunda, katılımcılara ve ehl-i irfana hitaben bir konuşma yapacaklardır.

•        Gönül dünyamızda iz bırakan sohbetleriyle her daim Abdulkadir Geylani Hazretlerinin sohbetlerini, nasihatlerini diri tutmaya gayret eden, aynı zamanda bu muhim törenimizin hamisi muhterem Hizmetkar Hoca Efendimiz törenin mahiyeti ve önemi hususunda bir sohbet gerçekleştireceklerdir.

Programımızın akışı, ilahiler, sema gösterileri ve sakal-ı şerif ziyaretimiz ile devam edecek, son olarak yemek ikramımız ile törenimizi tamamlamış olacağız..

Karaman İlim İrfan Merkezi Derneği olarak, bu müstesna ve anlamlı törene bütün hemşehrilerimizi bekliyoruz..

Abdulkadir Geylani'yi (ks) Anma Törenleri

 

Dernek Başkanı
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
Anketimize Katılın
Toplumumuzun Hangi Alanda Gelişmeye İhtiyacı Vardır?

Tarihi
Kültürel
Dini
İlim - Fen
Sosyal

Ekmek İsraf Etme
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon :

Adres : İmaret Mah. 154.Sk. No:7/1 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır Projen Danışmanlık tarafından geliştirilmiştir.
Aktif :
Bugün :
Toplam :