ziyaretci sayacı


Aktif :
Bugün :
Toplam :
Anasayfa
Gavsu’l Azam Seyyid Abdulkadir Geylani’yi ks. Anma Programı 2013
27.08.2013
Geleneksel olarak her yıl icra ettiğimiz Gavsu’l Azam Seyyid Abdulkadir Geylani’yi ks. Anma törenleri kapsamında, anma programımız bu yıl 8 Eylül 2013 Pazar günü saat : 13:30 da Otogar Sosyal Tesislerinde yapılacaktır. Programımızın ana teması, İslamda birlik, beraberlik ve kardeşlik başta olmak üzere Abdulkadir Geylani hz lerinin vurguladığı birlik beraberlik ve tevhid akidesi, tasavvuf hayatımızı nasıl şekillendirmeli, günümüzde İslam tasavvufu nasıl yaşanmalı, Gavs’ul Azam’ın dilinden asrımıza yönelik bilgiler yer alacaktır.
Onbir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif
10.07.2013
Evvela Mübarek Ramazan-ı Şerifin tüm islam alemine hayırlar getirmesini, bütün dünyadaki zulüm gören kardeşlerimizin felaha kavuşmasına vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyoruz. Sevgili peygamberimizin (s.a.v.), 'Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluştur.' Buyurduğu, mübarek ramazan ayına girmiş bulunuyoruz. Bu nedenle Cenab-ı Hakka hamd ediyor ve tüm ehli imanı, bu aydaki rahmet ve bereketten istifade edeceği amelleri işlemeye muvaffak kılmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.
Hz. Peygambere(sav) Yapılan Hakareti Kınıyoruz
26.09.2012
Rahman ve Rahim Allah'ın adıyla Yüce Allah'ın selamı Peygamberi Hz. Muhammed'e, tertemiz Ehlibeyt'ine ve seçkin ashabına olsun. Âlemlere rahmet, tüm insanlığa beşaret olarak gönderilen; sevgi, barış ve kardeşlik elçisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'ya (s.a.v) yönelik Amerika'da çekilen bir filimde yapılan hakaret ve Müslümanlara yönelik haksız suçlamalar, tüm dünya Müslümanları gibi bizleri de derinden yaralamıştır.
Kardeşlerimize Yapılan Katliamı Kınıyoruz
27.07.2012
Myanmar'ın Arakan eyaletindeki Rohingya Müslümanlarını hedef alan şiddet olaylarında Myanmar ordusunun ve hükümetinin azınlık olan Müslümanlara karşı giriştikleri cinayet, tecavüz, göçe zorlama, soykırım ve katliam had safhaya ulaşmıştır. Arakanlı Müslüman kardeşlerimizin uğradığı vahşet ve soykırımdan duyduğumuz derin üzüntüyü tüm İslam âlemiyle paylaşıyoruz.
Teşekkür Mesajı
24.07.2012
Muhterem Kardeşlerim, Bu sene 20. sini düzenlediğimiz, 15 Temmuz 2012 Pazar günü icra ettiğimiz, geleneksel Sultanımız Gavsul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani (k.s.) Hazretlerini anma törenimize göstermiş olduğunuz samimi alakadan dolayı, öncelikle Sultanımızın anlatılmasına, eserlerinin yayılmasına ve yayınlanmasına, gece demeden, gündüz demeden, var gücüyle çalışan, 30 yıldır bu hizmeti canı gönülden yürüten, hizmet adamı Prof. Dr. Dilaver GÜRER hocamıza,
Misafirlerimizle Bazı Ziyaretler
20.07.2012
Gavsu’l Azam Abdulkadir Geylani’yi anma töreni kapsamında ağırladığımız misafirlerimiz ile birtakım ziyaretler gerçekleştirdik. Derneğimiz yöneticilerinin eşlik ettiği ziyaretlerde duygulu anlar yaşadık.
Ramazanı Şerifiniz Mübarek Olsun
18.07.2012
19 Temmuz 2012 Perşembe İlk Teravih Namazı Kılınıyor ve Sahura Kalkılıyor. 20 Temmuz 2012 Cuma Ramazan Ayı (Oruç) Başlangıcı 18 Ağustos 2012 Cumartesi Arafe Günü 19 Ağustos 2012 Pazar Ramazan Bayramı’nın 1. Günü 20 Ağustos 2012 Pazartesi Ramazan Bayramı’nın 2. Günü 21 Ağustos 2012 Salı Ramazan Bayramı’nın 3. Günü
Abdulkadir Geylani'yi (ks) Anma Töreni
21.06.2012
Karaman İlim İrfan Merkezi Derneği olarak, derneğimizin öncelikli amaçlarından olan, toplumumuzun tarihi, kültürel, dini, ilmi ve sosyal alanlarında gelişimine katkıda bulunmak, manevi değerlerimizi korumak, gözetmek ve yaymak amacı ve yeni neslin tarihi ile irtibatını kuvvetlendirmek gayesiyle, Gavs’ul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani (ks) Hz.lerini Anma Törenini 15 Temmuz Pazar 2012 günü inşaallah icra edeceğiz..
Milletimizin Başı Sağolsun.
19.06.2012
Bugün sabah Hakkâri Dağlıca bölgesi Yeşiltaş karakoluna yapılan hain saldırıda şehit düşen 8 askerimize Allah'tan rahmet ve yaralı evlatlarımıza acil şifalar dileriz.
İmaret Dergisinden Konferans
18.06.2012
Karaman Belediyesi’nin şehir ve kültür dergisi İmaret’in düzenlediği, “Şehir Üzerine Söyleşiler” programının dördüncüsü 19 Haziran Salı günü yapılacak.

<<    1   2   3    >>
Dernek Başkanı
Ziyaretçilerimizden Gelen Mesajlar
Anketimize Katılın
Toplumumuzun Hangi Alanda Gelişmeye İhtiyacı Vardır?

Tarihi
Kültürel
Dini
İlim - Fen
Sosyal

Ekmek İsraf Etme
Hakkımızda

Hakkımızda
Misyon
Vizyon
İletişim

Telefon :

Adres : İmaret Mah. 154.Sk. No:7/1 Merkez KARAMAN
© Copyright 2012 Her Hakkı Saklıdır Projen Danışmanlık tarafından geliştirilmiştir.
Aktif :
Bugün :
Toplam :